Piegi w literaturze

Jest w kalendarzu taki dzień – Dzień Piegów. Te małe znaczki na twarzy są unikatowym atutem urody i darem słońca. I właśnie nadeszła taka chwila 1 marca, kiedy każdy mógł dowiedzieć się, co oznacza mieć piegi na nosie.

Tym razem młodzi czytelnicy poszukiwali, w Filii nr 2 „Pod Sówką” Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna, wyjątkowych, niezapomnianych piegowatych postaci literackich, bo piegi znalazły swoje miejsce w… literaturze. Wielu twórców obdarzyło swoich bohaterów tymi szczególnymi cechami  piękna. Piegusami okazali się Pippi, Pan Kleks, Ania z Zielonego Wzgórza, Tomek Sawyer, czy Ron Waesley z Harrego Pottera. Wszystkie te postacie łączą nie tylko piegi, ale także optymistyczne podejście do życia, poczucie humoru i pogoda ducha.

Podczas zajęć bibliotecznych każdy z uczestników został także posiadaczem kolorowych piegów. Mieli możliwość wyboru jakiego koloru chcą mieć piegi. Bo piegi są piękne i kolorowe! Szukajmy więc książek z piegami, o piegach, w piegach… Możliwości jest dużo. Ale najważniejsza jest zabawa i literacka przygoda w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

I może warto wierzyć, że twarz usiana gęsto piegami oznacza kogoś wyjątkowego, obdarzonego niezwykłymi cechami? Bo każdy jest wartościowy o czym mówią książki: „ Piegowate opowiadania” Renaty Piątkowskiej, „Wiem, że jesteś wyjątkowy! Moje super moce.” Barbary Szymanek itd.

UDOSTĘPNIJ
Skip to content