384824676_846375396890172_454922959687173044_n

Pidżama Party, czyli Noc Bibliotek z latarką

Już jutro Noc Bibliotek – więc i u nas zapanowały egipskie ciemności! Na szczęście mroki rozświetliły latarki, które przynieśli ze sobą do Filii Pod Sówką uczniowie drugich klas drugich Szkoła Podstawowa nr 9 im. Mieszka I w Gnieźnie. A Noc Bibliotek oznacza, że kierujemy wszystkie jupitery na… czytanie!

Dzieci przyszły ubrane w pidżamy i szlafroki, czyli… stosownie do okazji. Bo było to czytelnicze Pidżama Party – w ramach modułu „Królewskie Gniezno Czyta… z latarką”. Latarka, z tym zgodzi się wielu starszych czytelników, to ważny element nocnego czytania. Tak się właśnie kiedyś czytało po zmierzchu, pod kołdrą, gdy rodzice kazali zgasić światło! I spać! No ale jak tak, bez czytania?

Na bibliotecznym Pidżama Party nikt nawet nie myślał o spaniu, bo czytelnicze zabawy i książki były zbyt zajmujące! Poszukiwania książek na regale, teatrzyk cieni – także w wersji chińskiej – gonienie strachów i pokonywanie duchów – atrakcji nie brakowało.

Były też książki o strasznych domach! Czy wiecie, jakie są te najstraszniejsze? Otóż wcale nie te, po których krążą białe damy! Ale takie, w których straszą puste półki – pozbawione książek. Takie domy są strasznie… smutne! Były też książki bez kolorów, za to wypukłe, by mogli je czytać ci, którzy nie widzą. Bo każdy ma potrzebę czytania!

Na koniec odważne dzieciaki zostały nagrodzone – a nagrody ponoć były STRASZNIE fajne!

Pidżama Party z Latarką odbyło się w ramach projektu „Królewskie Gniezno Czyta 2023” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

 

 

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content