307332612_5433659690036551_5048228960395128315_n

„Pasje młodych czytelników”

Czytanie książek to sposób na mądry kontakt z dzieckiem i jedna z najskuteczniejszych strategii wychowawczych, jakie do tej pory wymyślono. Na nic nie zda się jednak najlepiej prowadzona edukacja, jeśli w czytanie nie będzie zaangażowany sam rodzic.

Takim małym czytelnikiem Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna, wychowanym na akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, jest dziewięcioletni Krzysiu Krygier, uczeń klasy 3 Zespołu Szkół w Jankowie Dolnym.  Jak mówi jego mama “Książki w życiu Krzysia są od samego początku. Z czytania zrodziło się wiele pasji, takich jak: samodzielne pisanie tekstów i tworzenie własnych książek. Czytanie rozwinęło też zainteresowanie historią zwłaszcza zatonięciem Titanica.”

O tych i innych swoich pasjach Krzyś opowiedział  swoim rówieśnikom. Dzieci żywo reagowały na opowieści kolegi.

Młody człowiek jest przykładem na to w jaki sposób praktycznie korzystać z wiedzy zaczerpniętej z książek i Internetu, jednocześnie rozwijać swoje zainteresowania.

Spotkanie  doskonale wkomponowało  się w działania  programu profilaktyki uzależnień Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna „Z książką na dobre i na złe.”

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content