wiktorlemgajewska

Ostatni odcinek z cyklu “Na 100-lecie urodzin: Lem w Bibliotece”

Tym odcinkiem z cyklu “Na 100-lecie urodzin: Lem w Bibliotece” zamykamy nasze biblioteczne świętowanie Roku Stanisława Lema w Polsce i 100 rocznicy jego urodzin.

W sumie wyemitowaliśmy 7 filmików, które dzięki znakomitej narracji – jedynego takiego niepowtarzalnego ambasadora twórczości Lema – Wiktora Kolińskiego przybliżają postać i twórczość pisarza. Wszystkie możecie zobaczyć na naszym kanale YT w osobnej playliście.

Na koniec tytuł, który również znajdziecie w naszych zbiorach – biografia autorstwa Agnieszki Gajewskiej „Stanisław Lem. Wypędzony z Wysokiego Zamku”. Gorąco polecamy go Waszej uwadze.

Jednym głosem wraz z prelegentem, zachęcamy do poznawania twórczości wizjonera, futurologa, naukoznawcy i pisarza nie tylko w 2021 roku ale i w kolejnych latach.