100569460_3048061388620948_7347321942480781312_n

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom – Daria

Daria Kamińska – zootechniczka, mająca pod swoją opieką parkę papużek nierozłączek, dwie świnki morskie, kraby i kilka modliszek. Doskonała znawczyni zwyczajów i prawideł rządzących zwierzęcą menażerią. Na co dzień pracuję w sklepie zoologicznym. Kocha wszystkie stworzonka, także te wymyślone występujące na kartach książek.

Wybrałam książkę, która towarzyszy mi od początku mojej pasji akwarystycznej i do tego jest nadal aktualna! Pierwszy egzemplarz, rozpadający się, wielokrotnie zamoczony przy pracach akwarystycznych dostałam, a właściwie swobodnie przejęłam, od taty w wieku 10 lat (niestety nie wrócił po pożyczeniu, na zdjęciu egzemplarz numer dwa – z antykwariatu).
Dlaczego akurat ta lektura? Pewnie dzięki niej moje prace dyplomowe dotyczyły akwarystyki i do dzisiaj swobodnie poruszam się w akwarystycznym temacie, w codziennej pracy. Wielokrotnie także miałam ochotę wprowadzić obowiązek jej przeczytania przed założeniem akwarium. Zawsze podkreślam, że akwarium to mały zamknięty ekosystem. Nie wystarczy zalać szkła wodą i wrzucić rybek. Tutaj potrzeba trochę wiedzy i systematyczności. Jeśli ktoś więc planuje zakup bojownika lub welona do kuli (proszę nie!) poszukajcie najpierw tej książki – można ją dostać za grosze.
Jeśli, zaś chcecie ode mnie ją pożyczyć, muszę się dobrze zastanowić, bo jak wspominałam, poprzedni egzemplarz zaginął bez wieści.

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content