jachceczytac3

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w naszej Książnicy uznajemy za otwarty!

Ogólnopolski Tydzień zaczęliśmy hucznie – głośnym hasłem „Ja chcę czytać!!!” I czytaliśmy! Skorzystaliśmy z gościny maluchów z Przedszkola Nr 17 “Piastowska Gromada” w Gnieźnie. Dyrektor Biblioteki Piotr Wiśniewski przeczytał dzieciom „Książkę bez obrazków”. Jak zapewne wiecie, dzieci organicznie nie znoszą książek bez obrazków, poza tą jedną! A dlaczego? Bo zmusza ona dorosłych do …mówienia głupich rzeczy (cytat)! Brawurowe wykonanie przypadło do gustu przedszkolakom. A to nie był koniec – bo ciekawych zabaw z książką było więcej. Jesteśmy pewni, że po powrocie do domu dzieci krzyknęły rodzicom: Ja chcę czytać! I o to chodziło!
Przed nami cały tydzień naprawdę kuszących propozycji. Nie zwlekajcie, odwiedźcie Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna i sprawdźcie co dla was przygotowaliśmy.