fghj

Odsłaniamy kolejny fragment naszej niespodzianki

A któż to spogląda na nas z fragmentu naszego kolorowego logo?

Dziś przylatujemy (czy raczej przyfruwamy) do Was z kolejnym postem o naszej nowej inicjatywie. Odsłaniamy kolejny rąbek tajemnicy. Nie bez powodu sowa będzie symbolicznie czuwała nad nowym miejscem przy ul. Staszica 12a. Wszak to tutejsza Filia nr 2 nosi nieoficjalne miano Filii “Pod Sówką”. Sowa w kulturze ma bogate znaczenie symboliczne. Już od czasów starożytnych ptak ten był uosobieniem mądrości. Do dziś uważa się ją za znak wiedzy, inteligencji i edukacji. A te cechy, wypisz, wymaluj, określają przecież bibliotekę.

Dlatego też sowy (w różnej postaci) od lat kolekcjonowane są w Filii nr 2. A teraz, na wiosnę, Sówka szykuje coś nowego. Wszystkie nasze biblioteczne sowy trzymają kciuki, tzn. lotki, i tak jak Wy nie mogą doczekać się ujawnienia bibliotecznej niespodzianki.