Z książką na dobre i na złe(9)

Noc Bibliotek – „Z książką na dobre i na złe”

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna serdecznie zaprasza do udziału w VIII edycji Nocy Bibliotek, która odbędzie się 1 października 2022r o godz. 17.00 w Filii nr 2 przy ul. Staszica 12a, pod hasłem „Z książką na dobre i na złe”.

Noc Bibliotek to akcja, podczas której biblioteki w całej Polsce otwierają się po zmroku i zapraszają do odwiedzin. Także my postanowiliśmy w twórczy i niekonwencjonalny sposób pokazać swoje zbiory oraz zorganizować czas czytającym rodzinom pod auspicjami akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

Na ten wyjątkowy wieczór w ramach Biblioteki Pokoleń zaplanowano wiele atrakcji:
– Otwarcie wystawy Book Nook, czyli małych dioram wkładanych na regałach między książkami, jako alternatywne spędzenie wspólnego czasu
– Spotkanie autorskie z Agnieszką Gadzińską – „ Misja ratunkowa Skloty”
– Warsztaty kreatywne z BAZĄ Centrum Edukacji Kreatywnej
– Odpowiedzialne korzystanie z nowoczesnych technologii – warsztaty z Zabawą i Programowaniem

Wydarzenie jest finansowane z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Miasta Gniezna na 2022 r.