Biblioteka Pokoleń - młodzież (8)

Nastolatku, czytanie jest super!

Co zrobić, aby nastolatek czytał? Jak zachęcić nastolatka do CZEGOKOLWIEK? Przecież ten okres w życiu młodego człowieka jest czasem niezwykle trudnym. To czas zmian. Jak w ten okres wejść z książką?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wtedy mogą przede wszystkim zaowocować działania z okresu dzieciństwa – kto raz pokochał czytanie, ten go tak łatwo nie porzuci. Niemniej w okresie lat nastu naprawdę ogromnego znaczenia nabiera odpowiedni dobór lektur. Książka musi wygrać „bitwę na atrakcyjność” z grą komputerową, portalem społecznościowym i spotkaniem ze znajomymi. Z doświadczeń fenomenów takich jak „Harry Potter” wiemy, że młodzież czyta z zapałem i przekonaniem – o ile temat, bohaterowie i nastrój książki trafią jej do gustu.

Podczas zajęć w Filii nr 2 „Pod Sówką” Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna, przeprowadzonych wspólnie z BAZĄ Centrum Edukacji Kreatywnej, młodzi ludzie zapoznali się z książkami wartymi przeczytania, z pozycjami, które mogą być źródłem pomysłów na ciekawe spędzenie jesiennej pory i które mogą wygrać z grą komputerową. Zaś wspólne spędzony, rodzinny wieczór na lekturze, doskonale oddaje charakter Biblioteki Pokoleń.

 

Projekt „Laboratorium Słowa 2023” został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content