312650021_425167279791237_1936745807721858765_n

Najdziwniejsze fobie – zapoznanie z uzależnieniami i fobiami przez Marcina Przewoźniaka

Według ekspertów nawet 70 procent dzieci poniżej 15 roku życia cierpi z powodu niedostępności do telefonu komórkowego. Zjawisko to nosi nazwę nomofobii, czyli panicznego lęku, który ogarnia człowieka, gdy grozi mu utrata telefonu komórkowego, brak zasięgu sieci komórkowej lub rozładowana bateria.

O tej i innych fobiach powstała ciekawa książka ”Najdziwniejsze fobie” napisana przez Marcina Przewoźniaka, autora ciekawych pozycji dla dzieci, którego życiowe motto brzmi

„UCZĄC – BAWIĆ. BAWIĄC – UCZYĆ.

Pisarz debiutował na łamach tygodnika „Pentliczek”. Jest autorem m.in. książek o odkrywcach: “Mikołaj Kopernik. Chłopak, który sięgnął do gwiazd”, “Odkrywcy grobu faraona. Howard Carter na tropie Tutanchamona” oraz “Wielkiej księgi zagadek”. W swoim dorobku ma również książkę, która uratowała niejedną rodzinną wyprawę z dziećmi: “Daleko jeszcze” czy pozycję „10 uczuć. Wyprawa do świata emocji”.

Marcin Przewoźniak to pedagog, który w swoich publikacjach sięga po różnorodną tematykę, związaną z bardzo wieloma dziedzinami życia. Porusza tematy trudne, starając się przekazać je dzieciom w zabawny i zrozumiały dla nich sposób.

Tak też było podczas spotkania w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna.

Rozmowa z dziećmi pokazała, że  należy odpowiedzialnie korzystać ze smartfonów, aby z jednej strony nie uzależnić się, a z drugiej poszukać innych form spędzania czasu, np., czytania książek w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

Spotkanie odbyło się w ramach programu profilaktycznego Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna „Z Książką na dobre i na złe”, pod auspicjami Cała Polska Czyta Dzieciom, finansowanego z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Miasta Gniezna na 2022 rok.

 

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content