394523921_2604548426379231_1663154873701478707_n

Myszka Marcysia z wizytą u przedszkolaków i Wielkopolskiego Nauczyciela Roku 2023

To była wyjątkowa wizyta! Biblioteczna Myszka Marcysia odwiedziła dziś Przedszkole nr 15 „Pszczółka Maja” Gnieźnie, w którym pracuje „Wielkopolski Nauczyciel Roku 2023” Izabela Lawrenz!

Odwiedziny przypadły dosłownie chwilę po rozdaniu „nauczycielskich Oskarów”, bo pani Izabela została nagrodzona wczoraj, podczas konkursowej gali Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Nagrody serdecznie gratulujemy i zupełnie się nie dziwimy, że trafiła do gnieźnieńskiej nauczycielki! Co więcej, Pani Izabela Lawrenz i całe Przedszkole nr 15 od lat ściśle współpracuje z naszą biblioteką w upowszechnianiu czytelnictwa wśród najmłodszych.

Jedną z odsłon tej współpracy są właśnie warsztaty „Królewskie Gniezno Czyta z Myszką Marcysią”. Ich celem jest popularyzowanie czytelnictwa – poprzez zabawę i animacje – wśród najmłodszych, tych, którzy dopiero wchodzą w kulturę pisma. Nauczyciele przedszkolni są bardzo zaangażowanymi ambasadorami czytania – to dzięki ich wysiłkom, w Gnieźnie króluje książka. Nasze bibliotekarki oraz Myszka Marcysia całą jesień odbywają tournée po przedszkolach. I wszędzie są mile witane przez małych czytelników.

Warsztaty z Myszką Marcysią odbywają się w ramach projektu Królewskie Gniezno Czyta 2023 dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

 

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content