373470983_281858711272951_4903361116283511656_n (1)

Monety królów

Daty, miejsca bitew, długie nazwy traktatów i imiona poszczególnych królów. Z tym wielu uczniom kojarzy się nauka historii. Wszystkie te fakty, nazwy i nazwiska  trzeba znać na pamięć. Ale historię można też poznawać przez ciekawe książki. Jedna z nich to pierwsza książeczka numizmatyczna dla dzieci wydana przez Polskie Towarzystwo Numizmatyczne przy wsparciu Fundacji KGHM Polska Miedź.

Książka „Monety Królów” autorstwa Roussany Alex-Nowakowskiej stanie się podstawą zajęć prowadzonych przez Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna.  Dzieci będą miały okazję zapoznać się z elementami wiedzy o najdawniejszych monetach polskich. A według recenzji prof.  Stanisława Suchodolskiego :„…ponieważ monety są ważnym źródłem historycznym, za ich pośrednictwem dzieci  dowiedzą się czegoś nowego o panowaniu Bolesława Chrobrego.”

Warto jest uwrażliwić dziecko na potrzebę przekazywania wiedzy o przodkach i tych, którzy żyli tu przed nami wskazując, że ich losy, pragnienia i problemy często były bardzo zbliżone do naszych. Wreszcie, nauka historii w oparciu o oglądane przedmioty i obiekty zabytkowe pozwoli zrozumieć potrzebę ich ochrony.

 

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content