_DSC0906

„Monety Królów” trafiły w ręce dzieci

Historia nie jest lekcją o datach i faktach, nie jest wyłącznie opowieścią o wojnach i wydarzeniach politycznych. Jest wspaniałą opowieścią o tym, jak człowiek radził sobie z otaczającą go rzeczywistością, jak ją tworzył, a czasem – mniej lub bardziej świadomie – niszczył. Edukacja historyczna nie jest więc niczym innym jak nauczaniem człowieka, o samym człowieku, wielką wycieczką w głąb jego myśli i zachowań, odpowiedzią na pytanie kim naprawdę jest. Historię można poznawać przez ciekawe książki. Jedna z nich to pierwsza książeczka numizmatyczna dla dzieci wydana przez 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐤𝐢𝐞 𝐓𝐨𝐰𝐚𝐫𝐳𝐲𝐬𝐭𝐰𝐨 𝐍𝐮𝐦𝐢𝐳𝐦𝐚𝐭𝐲𝐜𝐳𝐧𝐞 przy wsparciu 𝐅𝐮𝐧𝐝𝐚𝐜𝐣𝐢 𝐊𝐆𝐇𝐌 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐤𝐚 𝐌𝐢𝐞𝐝𝐳́.
Książka „Monety Królów” autorstwa Roussany Alex-Nowakowskiej stała się podstawą zajęć prowadzonych przez Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna. Dzieci miały okazję zapoznać się z elementami wiedzy o najdawniejszych monetach polskich. Dużą dawkę wiedzy przekazali uczniom członkowie 𝐨𝐝𝐝𝐳𝐢𝐚ł𝐮 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐤𝐢𝐞𝐠𝐨 𝐓𝐨𝐰𝐚𝐫𝐳𝐲𝐬𝐭𝐰𝐚 𝐍𝐮𝐦𝐢𝐳𝐦𝐚𝐭𝐲𝐜𝐳𝐧𝐞𝐠𝐨 𝐰 𝐆𝐧𝐢𝐞𝐳́𝐧𝐢𝐞 𝐢𝐦. 𝐀𝐧𝐝𝐫𝐳𝐞𝐣𝐚 𝐒𝐜𝐡𝐦𝐢𝐝𝐭𝐚. Głośno przeczytane fragmenty książki „Monety królów”, w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, zachęciły dzieci do zapoznania się z tekstem i ilustracjami opowieści o monetach z czasów Bolesława Chrobrego.
Każdy uczestnik spotkań otrzymał książkę w prezencie, aby móc dalej pogłębiać wiedzę na temat chociażby Denara Princes Polonie / denara Bolesława Chrobrego/ jednego z denarów bitych przez mennicę pierwszego króla Polski.
Koncepcja książki “Monety królów”: Przemysław Ziemba; Recenzenci: prof. Stanisław Suchodolski i Mateusz Woźniak.
UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content