915b176e-54d4-49ca-87eb-b40fe4245c61

Młodzieżowy Klub Dyskusji o Książce: “Tippi i ja”

Od tego roku ruszył w bibliotece nowy klub czytelniczy – Młodzieżowy Klub Dyskusji o Książce. Młodzi dyskutanci sami wybierają sobie lektury, sami też zdają relacje z klubowych spotkań. Autorką poniższego sprawozdania klubowego Jest Zofia Wróblewska – ona również zaproponowała książkę na lutowe spotkanie:

„W minioną środę, 28 lutego, w Filii nr 2 przy ul. Staszica odbyło się drugie spotkanie Młodzieżowego Klubu Dyskusji o Książkach. Omówiliśmy na nim książkę pt. “Tippi i ja” autorstwa Sarah Crossan. Opowiada ona o losach 16-letnich bliźniaczek syjamskich – Grace i Tippi. Dziewczyny mierzą się z trudną sytuacją życiową: ich tata nie może znaleźć nowej pracy, więc zaczyna coraz więcej pić, ich mama ma na utrzymaniu całą rodzinę i przestaje dawać radę, ich siostra Dragon chce zostać tancerką i gonić za marzeniami, jednak stres sytuacji Grace i Tippi zamienia się w chorobę. Bliźniaczki muszą pójść do szkoły, co nie okazuje się aż takie złe jak myślały, bo szybko znajdują przyjaciół, którzy w pewien sposób również czują się odrzuceni przez rówieśników. Czas mija im beztrosko dopóki osłabione przez grypę serce Grace ma problemy z prawidłowym funkcjonowaniem.

Na spotkaniu rozmawialiśmy między innymi o tym, co według nas definiuje bycie człowiekiem, czy dalibyśmy radę żyć jako bliźniaczki syjamskie, ile w naszym życiu potrzebujemy prywatności, a także, jak podobał nam się styl pisania irlandzkiej autorki oraz co sądzimy o zakończeniu fabuły. Spotkanie uważam za udane i cieszę się, że nowe osoby przyszły porozmawiać o książkach. Kolejne spotkanie odbędzie się w piątek 22 marca o godzinie 16.30, na którym porozmawiamy o pierwszej części serii “Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy”. Zapraszamy wszystkich chętnych!

Jeśli nie udało Wam się dotrzeć na spotkanie, to mimo wszystko warto zapoznać się z twórczością Sarah Crossan – zarówno “Tippi i ja”, jak i inne jej książki są dostępne w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna”.

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content