422315823_1487491508476887_9129859360742017581_n (1)

“Młodzi czytają świat”, czyli podcasty z Gniezna pójdą w eter

W ubiegłym tygodniu nasza Filia pod Sówką, czyli Filia nr 2 zamieniała się w studio nagrań. Wprawdzie nie ma tam idealnych warunków akustycznych, za to nagrywani byli taki idealni i wspaniali, że specjalnie dla nich do Gniezna przyjechała ekipa z TOK JOB Studio w Mieścisku. Nagrania powstają do audycji „Młodzi czytają świat”, którą finansuje Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego dla portalu Kultura u Podstaw.
 
Przed mikrofonem zasiadły dzieci z Przedszkola nr 15 „Pszczółka Maja” z nauczycielką Izabelą Lawrenz, gnieźnianką z tytułem Wielkopolski Nauczyciel Roku. Nagranie było pełne emocji, bo i dotyczyło emocji.
 
Następnie przyszedł czas na inny temat – czytanie. I tu też „wystawiliśmy” przed mikrofon wspaniałe osoby. Zosia Wróblewska uczennica II Liceum Ogólnokształcącego z klasy pierwszej –wyjątkowo oczytana licealistka, biblioteczna wolontariuszka, członkini Młodzieżowego Klubu Dyskusji działającego przy bibliotece, wywodząca się z Czytającej Rodziny. Drugą rozmówczynią była Wiktoria Nowak, nasza czytelniczka, która w ubiegłym roku zadebiutowała literacko książką „When I met You”.
 
Podcast „Młodzi czytają świat” można odsłuchać na portalu „Kultura u podstaw”. Gdy nasze gnieźnieńskie odcinki zostaną zmontowane i wrzucone w eter, damy Wam znać! Zatem, stay tuned i do usłyszenia!
UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content