316041922_1547095715738166_8311392596586208276_n

Misie, Miśki, Misiaczki

Roczny kalendarz pełen jest fantastycznych dat i dni do świętowania – wśród nich na szczególną uwagę zasługuje Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Miękki i puchaty to najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

Ponadczasowość pluszowych misiów sprawiła, że bajki są chętnie oglądane i czytane przez kolejne pokolenia dzieci. Sam pluszak jest ponadto symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości, czyli tego, czego bardzo pragniemy. Nic dziwnego, że pluszowe misie z dzieciństwa często towarzyszą nam również w dorosłości i są chętnie wybierane jako maskotki uświetniające różne miejsca czy wydarzenia. Nasza biblioteka posiada bogaty zasób książek o misiach. Czytajmy je razem z dziećmi w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

Podobnie jak to uczyniły Przedszkole nr 1 „Wesołe Nutki” i „Przedszkole nr 17 „Piastowska Gromada” z pomocą Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna i Bazy Centrum Edukacji Kreatywnej.

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content