2lut(14)

Międzynarodowy Dzień Muzyki w ramach akcji Całe Gniezno Czyta Dzieciom

Jak to jest zagrać na skrzypcach? Trzymać je w dłoni i słyszeć co wydobywa się z ich wnętrza, kiedy pociągniemy smyczkiem po strunach. Jak powstają skrzypce? Co mają tam w środku?
Dziś tajniki muzycznego fachu objaśniał nasz specjalny gość: Regina Borkowska-Kędzierska. Jedyna w Gnieźnie lutniczka, ale również skrzypaczka w Zespole Muzyki Dawnej Huskarl. Na wstępnie poprosiliśmy panią Reginę o przeczytanie fragmentu z książki Izabeli Klebańskiej „Jak dżdżownica Akolada o muzyce opowiada”, potem była historia pełna pasji o zawodzie lutnika i miłości do dawnych dźwięków. Podczas całego spotkania słuchać było, nie tylko muzykę, ale przede wszystkim odgłosy zdumienia i podziwu. Dzieci uczestniczące w spotkaniu, nie kryły swojego zachwytu. Były po prostu oczarowane.
Bardzo się z tego powodu cieszymy. Kolejne spotkania, w ramach naszego cyklu, Całe Gniezno Czyta Dzieciom, pod auspicjami akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, będą na pewno tak samo ekscytujące. Nasza lista gości, których planujemy zaprosić jest naprawdę kusząca. Jeszcze w tym miesiącu odwiedzi nas tancerka – pani Klaudia Strzelczyk.

 

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content