poczytajki

Marcowe „Poczytajki” – poranki czytelnicze z Panem Kuleczką w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom

W marcu na rodzinne poranki czytelnicze zapraszamy wraz z bohaterem książek Wojciecha Widłaka – Panem Kuleczką. A tak naprawdę z całą jego przybraną gromadą. To bardzo wyjątkowe grono. Jest wśród nich niepokorna, pomysłowa i bardzo energiczna Kaczka Katastrofa, nieco zadumany i raczej ostrożny Pies Pypeć, mucha Bzyk Bzyk i oczywiście Pan Kuleczka – okrągły jegomość z muszką. Przygody tej niecodziennej rodziny, pełne ciepła i mądrości, skoncentrowanej na prostych życiowych prawdach, bibliotekarze Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna szczególnie dedykują na wspólne spotkania z bliskimi. Doskonale nadają się także na czytelnicze spotkanie w ramach „Poczytajek”. Pana Kuleczkę będą mogli także poznać zaproszeni na spotkanie rodzice czy dziadkowie.
Wpisując się w marcowy Międzynarodowy Dzień Teatru zajęcia ubarwią elementy zabawy teatralnej.
Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna chciałaby, aby spotkania w ramach „Poczytajek” były okazją do promowania dobrej literatury dziecięcej, ale także miejscem, w którym można nieco zwolnić, złapać oddech i oddać wyobraźnię słowom.
Na poranek czytelniczy zapraszamy dzieci z rodzicami i grupy przedszkolne 10 marca o godz. 10.00 do bibliotecznych placówek: Wypożyczalni dla Dzieci przy ul. Mieszka I 15, Filii nr 1 przy ul. Krucza 3 – nad pocztą, Filii nr 2 przy ul. Staszica 12a, lub Filii nr 9 na os. Orła Białego 18 – budynek SP 10.

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content