Mała książka.. (7)

„Mała książka – wielki człowiek”

Niektóre rzeczy się nie zmieniają. Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna cały czas bierze udział w kampanii Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”.
Dzięki współpracy bibliotekarzy, nauczycieli i rodziców powiększa się grupa dzieci przedszkolnych zapisanych do gnieźnieńskiej książnicy.
Na twarzach naszych małych czytelników pojawią się uśmiechy radości podczas otrzymywania Wyprawki Czytelniczej, na którą składają się:
– autorska książka pt. „Krasnal w Krzywej Czapce” stworzona specjalnie na potrzeby kampanii przez znanego i cenionego pisarza Wojciecha Widłaka oraz znakomitą ilustratorkę Aleksandrę Krzanowską;
– broszura „Książką połączeni, czyli Mały Czytelnik w bibliotece” dla rodziców przypominającą o nieocenionej roli książek w rozwoju dziecka i korzyściach wynikających z regularnego czytania i odwiedzania biblioteki;
– Karta Małego Czytelnika – imienna karta, na której dziecko zbiera naklejki za wizyty w bibliotece.
Dzięki akcji dziecko poznaje ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostaje pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.
Nasze placówki biorące udział w projekcie:
– Wypożyczalnia dla dzieci (ul. Mieszka I 15)
– Filia nr 1 (ul. Krucza 3)
– Filia nr 2 (ul. Staszica 12a)
– Filia nr 9 (os Orła Białego 18 Budynek SP 10)