staryratusz (8)

Magia czytania z Biblioteką w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom

Kto powiedział, że czytanie jest nudne?! To nieprawda! Dzieci na początku swojej przygody z czytaniem mają kłopot ze skupieniem uwagi na dłużej niż kilka minut, dlatego my jako dorośli musimy podawać z jednej strony dobre przykłady literackie, a z drugiej pokazać, że książki interaktywne mogą być ciekawsze niż gry komputerowe.
W zakamarkach Starego Ratusza można było poczytać książki… nosem – „Książka pachnąca czekoladą”, rękoma… „Czarna książka kolorów”, wykonać polecenia z pozycji „Naciśnij mnie”… Wszystkie księgi, przywędrowały z Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna, aby bawić się z dziećmi.
Przerwy między czytaniem były wypełnione zabawami literackimi przygotowanymi przez Annę Grygiel i Ewę Jaworską, koordynatora akcji CPCD i słuchaniem audiobooków.
Spotkania odbyły się w ramach cyklu „Posłuchajcie” organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Starym Ratuszu.