k.s.filiawsieci

Literacki fyrtel w sieci: Krzysztof Szymoniak

Rusza „Literacki fyrtel w sieci”, czyli spotkania online, na żywo, na bibliotecznym profilu FB z ludźmi pióra pochodzącymi lub tworzącymi w Gnieźnie. Rozpoczynamy od spotkania z poezją i z poetą – Krzysztofem Szymoniakiem. Miejsce spotkania tylko pozornie jest ulotne jak poezja – Facebook Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna https://www.facebook.com/biblioteka.gniezno. W środę 29 lipca o godzinie 18.30 z poetą rozmawiał będzie dziennikarz Aleksander Karwowski.
Zapraszamy!
Krzysztof Szymoniak urodził się w 1953 roku w Kępnie. Absolwent poznańskiej polonistyki, przez ostatnie dwadzieścia lat wykładowca na Uniwersytecie Adama Mickiewicza. Autor kilku zbiorów wierszy, kilku tomów prozy oraz eseistyki okołofotograficznej.
Od 1969 roku mieszka w Gnieźnie. Zawodowo związany jest z Poznaniem, był ostatnim sekretarzem redakcji poznańskiego miesięcznika NURT oraz założycielem i pierwszym redaktorem naczelnym ogólnopolskiego dwutygodnika literackiego NOWY NURT. W roku 2017 ukazała się jego powieść „Osmoza”, której akcja toczy się w Cieszynie i Czeskim Cieszynie. Cieszyn to bowiem kolejne ważne miejsce na prywatnej mapie Krzysztofa Szymoniaka.
Wybrana bibliografia:
„Żony poetów” – 1985, „Oszustwo” – 1987, „Czarna rzeka” – 1990, „Martwa natura z człowiekiem” – 2001, „Wszędzie, skąd wracałem” – 2006, „29 prac Szymona Słupnika” – 2007, „Światłoczułość” – 2009, „Pokój bez okien” – 2009, „Poemat Amerykański” – 2011, „Strach przed poezją” – 2019, „Wyjazd” – 2019, „Melanż” – 2019.

„Literacki Fyrtel w sieci” powstał w ramach projektu „Biblioteka – filia w sieci” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.
Projekt „Biblioteka – filia w sieci” dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.