406459175_886443863105915_1519067392394955310_n

Księga Bożego Narodzenia

W świąteczny nastrój wprowadzają nas kolorowe ozdoby na ulicach miasta, przystrojone witryny sklepów i dekoracje świąteczne w różnych miejscach. W tym czasie Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna staje się dla wielu osób miejscem nie tylko spotkania z książką, ale także spędzenia wspólnego czasu z rodziną lub znajomymi na różnego rodzaju wydarzeniach o tematyce świątecznej.

W Filii nr 2 „Pod Sówką” nastój świąteczny rozpoczął się już 6 grudnia w “Mikołajki”. Zielone choinki, brązowe pierniczki, a przede wszystkim książki z wora Św. Mikołaja spowodowały, ze w powietrzu zaczęła się rozchodzić ta nieuchwytna, najwspanialsza na świecie woń… woń zbliżających się świąt. W Pracowni Mikołaja powstały niesamowite świąteczne ozdoby. Najmłodsi czytelniczy otrzymali Certyfikaty Mikołajkowe w podziękowaniu za częste odwiedziny w bibliotece, wypożyczanie i czytanie książek w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

Współpraca z przedszkolem Akademia Misio zaowocowała imprezą czytelniczą skierowaną do dzieci i rodziców „Mikołajkowe spotkanie z książką” mające na celu rozwój czytelnictwa wśród dzieci.

Odwiedzające nas liczne grupy przedszkolne i szkolne mogły wraz z BAZĄ Centrum Edukacji Kreatywnej wywołać ducha świąt oraz zapoznać się z książkami wzbudzającymi powszechny zachwyt.

Mamy nadzieję, że młodszym i starszym zostaną same dobre skojarzenia współgrające z wizerunkiem biblioteki, którą staramy się budować, jako miejsca przytulnego i bezpiecznego.

 

 

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content