ksiazkidlaoddzialudziec (15)

Książki dla pacjentów Oddziału Dziecięcego Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych Dziekanka

Jakiś czas temu z prośbą o pomoc w zbiórce książek dla małych pacjentów gnieźnieńskiej „Dziekanki” zgłosił się do Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna jej czytelnik – pan Damian Maciejewski. Chciał w ten sposób pomóc osobom, które przebywają na tym szpitalnym oddziale.
Biblioteka oczywiście wyraziła chęć wsparcia tej inicjatywy. Z książek, które znalazły się w zasobach książnicy dzięki darczyńcom, a także z pozycji, które biblioteka posiada w wielu egzemplarzach wybrano zgrabny zestaw na dobry początek. Wśród podarowanych tytułów znalazły się pozycje dla dzieci, jak i młodzieży: powieści, bajeczki, legendy, ciekawostki geograficzne i przyrodnicze oraz książeczki popularnonaukowe. Starano się wybierać nowsze książki, z bieżącej oferty rynku wydawniczego.

Radości nie kryła dr Katarzyna Olszewska, ordynator Oddziału Dziecięcego Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych „Dziekanka”. Jej podziękowania należą się przede wszystkim inicjatorowi tej oddolnej akcji – panu Damianowi, a pośrednio również czytelnikom Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna, którzy zawsze chętnie dzielą się z książnicą przeczytanymi już egzemplarzami książek.

Biblioteka zapewnia, że jeśli warunki lokalowe tego Oddziału pozwolą, to w przyszłości chętnie przygotuje kolejną dostawę książek dla młodych pacjentów.