dziecieca (3)

Biblioteczny kącik jubileuszowy – Oddział Dziecięcy

Dzisiejsze zdjęcie z historycznych zbiorów Biblioteki zabiera nas do roku 1953. Ta data to początek rozrastania się instytucji, pierwszy krok w kierunku budowy jej wieloelementowej struktury. Od tego momentu wszystkie małe, miejskie zuchy mogły wybrać się do miejsca skrojonego na ich czytelnicze apetyty. Mowa o Oddziale Dziecięcym, nieco później przemianowanym na Miejską Bibliotekę Dziecięcą. Pierwsi dziecięcy czytelnicy swoje kroki kierowali na ul. Chrobrego 14. Na skromnych 63 m² zgromadzono, wydzieloną ze zbiorów Centrali, literaturę dziecięcą i młodzieżową. Od 1968 roku, po remoncie pomieszczeń przy ul. Mieszka I 15 (wcześniejsza Centrala), to tutaj właśnie swój nowy dom znalazł miejski księgozbiór dla dzieci i młodzieży. I – jak zresztą Państwu wiadomo – „mieszka” tu do dziś!

Zapraszamy do innych wpisów przypominających rozliczne momenty z historii Biblioteki:

Biblioteczny kącik jubileuszowy – Czytelnia Miejska