306965741_760483918519235_1135521143254082530_n

Królewskie Gniezno Czyta z Myszką Marcysią – wystartowała czytelnicza kampania w gnieźnieńskich przedszkolach

Czy biblioteczny gryzoń nadaje się do promowania czytelnictwa? Oczywiście – zwłaszcza, gdy wgryzł się w literaturę dziecięcą. A, kto jak kto, ale Myszka Marcysia zęby zjadła na książkach dla dzieci. I właśnie dlatego biblioteczna maskotka szerzy czytelnictwo w gnieźnieńskich przedszkolach i placówkach edukacyjnych. Dziś odwiedziła Przedszkole Nr 17 w Gnieźnie “Piastowska Gromada”. Bo „17-tka” zamieniała się dziś w nieformalną stolicę czytelnictwa. Właśnie tu, w tym rozczytanym miejscu, dyrektor Przedszkola Monika Linetty zainaugurowała uroczyście biblioteczne warsztaty „Królewskie Gniezno Czyta… z Myszką Marcysią”. Pod tą nazwą ukrywa się jesienna kampania biblioteczna upowszechniająca czytelnictwo wśród najmłodszych. Kampania prowadzona jest wspólnie przez Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna, gnieźnieńskie przedszkola, szkoły podstawowe (klasy 1-3) oraz świetlice socjoterapeutyczne. Już kolejne roczniki przedszkolaków zaznajamiają się w ten sposób i z książką, i z biblioteką. Warsztaty prowadzone są bowiem już od trzech lat, a to oznacza że tysiące maluchów w ten właśnie sposób dołączyło do szlachetnego grona czytelników. Podczas zabaw animacyjnych, ruchowych, plastycznych z biblioteczną maskotką Myszką Marcysią dzieci poznają bogaty i magiczny świat literatury.

Współpraca z przedszkolami i placówkami edukacyjnymi w Gnieźnie jest priorytetem dla miejskiej książnicy. Rozwijanie czytelnictwa wśród najmłodszych możliwe jest głównie dzięki takiemu szerokim sojuszowi na rzecz czytania. A ten czytelniczy front przynosi znakomite efekty, choćby w postaci rosnących czytelniczych statystyk.

Warsztaty trwają przez całą jesień – prowadzone są w ramach projektu „Królewskie Gniezno Czyta 2022” dofinansowanego ze środków Miasta Gniezna i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. Kampania odbywa się pod egidą Cała Polska czyta dzieciom.

 

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content