319352020_875152216852501_7278818429211249228_n

Królewskie Gniezno Czyta… w cyfrowej bibliotece!

Komiks prosto z… komputera? Czemu nie! Tym bardziej, że w dzisiejszych czasach narzędzia cyfrowe bardzo wspierają nie tylko cykl wydawniczy książek, ale też samą pracę twórczą pisarzy, grafików czy ilustratorów. I właśnie w buty grafików weszli dziś uczniowie piątej klasy Szkoły Podstawowej nr 5 w Gnieźnie – wcielili się bowiem w autorów komiksów. Przy pomocy programu Schratch projektowali swoje własne komiksowe „opowieści wigilijne” pod okiem naszego cyfrowego partnera ZiP Zabawa i Programowanie.

Nasze warsztaty „Królewskie Gniezno Czyta… w cyfrowej bibliotece” łączą elementy czytelnicze i cyfrowe. Dzieci wykorzystują sprzęt komputerowy i aplikacje cyfrowe, by tworzyć treści książkowe – komiksy, okładki książek i ilustracje. Zajęcia mają pokazać dzieciom, że biblioteka nie jest passe; że coś dla siebie znajdą u nas nawet “cyfrowi tubylcy”, jak czasami określa się młode pokolenie.

Warsztaty są częścią projektu „Królewskie Gniezno Czyta 2022” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content