_DSC0262

„Królestwo dziewczynki”

W tym roku postanowiłyśmy, że z okazji Dnia Kobiet chcemy zrobić coś pożytecznego, dlatego informujemy, że od dzisiaj skrzyneczka, którą widzicie na zdjęciach, znajduje się w naszej Filii nr 2 „Pod Sówką” Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna i służy wparciem dla tych Dziewczynek, Dziewczyn i Kobiet, które tego potrzebują. W ten sposób, razem z BAZA Centrum Edukacji Kreatywnej włączyliśmy się w akcję Fundacji Różowa Skrzyneczka i cieszymy się, że możemy razem współdziałać na rzecz przeciwdziałania kryzysowi menstruacyjnemu. Miejsce jest już oznaczone na ogólnopolskiej mapie Różowych Skrzyneczek, a Wy możecie korzystać jeśli potrzebujecie, lub dzielić się materiałami higienicznymi, jeśli macie ich nadmiar.

Skrzyneczkę udostępniliśmy w obecności dziewczyn – uczennic z sąsiadującej z biblioteką Szkoły Podstawowej nr 9. Uroczystość wzbogaciła prelekcja położnej Małgorzaty Nowak oraz prezentacja książki Iwony Chmielewskiej pt. „Królestwo dziewczynki”.  Jest to poetycka opowieść  o pierwszej miesiączce i budzącej się do życia kobiecości. Jej bohaterką jest królewna, która wkracza w piękny, ale też niesamowicie wymagający okres. Okazuje się bowiem, że pierwsza miesiączka nie jest dotknięciem czarodziejskiej różdżki – dojrzewanie to proces pełen sprzecznych odczuć i wielkich emocji.

Podsumowując: Miłe Czytelniczki, w dniu Waszego Święta życzymy, by zarówno Kobieca Moc jak i Kobieca Wrażliwość były zawsze z Wami.

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content