klemenszwieruszowawgnieznie (3)

Koziołek Klemens z Wieruszowa w Gnieźnie

Od poniedziałku nasza biblioteka gościła nietypowego podróżnika – to Koziołek Klemens, maskotka miasta Wieruszów, z Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie. To sympatyczne stworzenie podróżuje po Polsce, odwiedza miejskie biblioteki i opowiada o swoim rodzinnym Wieruszowie.
Trzeba przyznać, iż Klemens to gość idealny: głodny wiedzy, otwarty na ciekawostki regionu, niestrudzony w zwiedzaniu i niezwykle fotogeniczny, co widać na załączonej fotorelacji.
W Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna udało się mu poznać wszystkie jej placówki. Przewodniczką była oczywiście Myszka Marcysia, która doskonale rozumie podróżniczego bakcyla.

Klemens skorzystał z atrakcji towarzyszących Tygodniowi Bibliotek, które pojawiły się w gnieźnieńskiej książnicy – wykonał sobie pamiątkowe zdjęcie w książkobudce, przymierzył „książkowe” różowe okulary, sprawdził, co wyrosło z ziaren miniogródków przygotowanych dla najmłodszych czytelników, był na wystawie “Alfabet muzyczny bibliotekarza” i skorzystał z wielu innych bibliotecznych niespodzianek. Wybrał się także na turystyczny spacer po Pierwszej Stolicy Polski, stąd też wyborne ujęcia w towarzystwie gnieźnieńskich królów i „królików”.