_DSC0884

Konkurs wiedzy pt. „Moje miasto – Gniezno”

15 maja odbyła się jedenasta edycja konkursu wiedzy o Gnieźnie. Jego organizatorem było Przedszkole Nr 8 „Mali Polanie” we współpracy z Biblioteką Publiczną Miasta Gniezna. Patronat Honorowy sprawował Prezydent Miasta Gniezna, pan Tomasz Budasz. Patronat medialny – Przemiany na Szlaku Piastowskim oraz Radio Gniezno. Celem konkursu było rozbudzenie i rozwijanie zainteresowania dzieci swoim miastem, wykazanie się znajomością symboli lokalnych i narodowych oraz elementarną wiedzą o Gnieźnie.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 7 gnieźnieńskich przedszkoli. Razem z reprezentantami inicjatorów konkursu, szesnastu uczestników przystąpiło do zadań.

W quizie wiedzy o Gnieźnie dzieci odpowiadały na wylosowane wcześniej pytania. Następnie układały obrazek Herbu Gniezna z części. Zarówno uczestnicy konkursu jak i widownia bawili się uzupełniając tekst legendy „O Lechu, Czechu i Rusie” nazywając przedstawiane ilustracje. W następnych konkurencjach dzieci układały historyjkę obrazkową do legendy i wskazywały położenie Gniezna na mapie Polski. Pani Ewa Jaworska prosząc o zamknięcie oczu zaprosiła wszystkich obecnych na spacer po naszym mieście. Na koniec uczestnicy wykazali się umiejętnością czytania ułożonego tytułu konkursu.

Rywalizacja była bardzo wyrównana, dzieci wykazały się ogromną wiedzą na temat swojego miasta, tak, więc jury w składzie:

  • Zastępca Prezydenta Miasta Gniezna pan Michał Powałowski
  • Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna Pan Piotr Wiśniewski
  • Dyrektor Przedszkola N r 8 Pani Małgorzata Walendowska-Zamiar
  • Członkini Klubu Plastyka przy Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie Pani Elżbieta Krawczyńska

ogłosiło remis dla uczestników konkursu i pogratulowało wiedzy oraz odwagi podczas konkurencji.

Każdy uczestnik otrzymał indywidualnie i dla swojego przedszkola dyplom i upominek za udział w konkursie.

Przy okazji tego spotkania odbyło się ogłoszenie wyników międzyprzedszkolnego konkursu plastycznego pt. „Najpiękniejsza korona królewska” i jego pokonkursowa ekspozycja prac.

I miejsce otrzymała praca Bartosza Komorkiewicza z Przedszkola Nr 6

II miejsce zdobyła Nina Majtler z Przedszkola Nr 3

III miejsce zajęła praca Gabriela Skibińskiego z Przedszkola Nr 8

Wyróżnienie otrzymali:

Lena Meller z Przedszkola Nr 15

Oliwia Borkowicz z Przedszkola Mistrzowie Zabawy

Milena Hekert z Przedszkola Nr 8

Szymon Głowski z Przedszkola Nr 15

Fabian Sanok z Przedszkola Nr 12

Przyznana została również Nagroda Specjalna Dyrektora Biblioteki Miasta Gniezna, którą otrzymał Borys Pilarski z Przedszkola Nr 8.

Nagrody ufundował Prezydent Miasta Gniezna Pan Tomasz Budasz, Dyrektor Biblioteki Publicznej miasta Gniezna – Pan Piotr Wiśniewski oraz Rada Rodziców z Przedszkola Nr 8 „Mali Polanie”.

 

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content