324908974_871059707472781_7259639314810941036_n

“Kolorowy potwór”

Czujesz? Oto słowo, którego używamy, by zapytać nie tylko o zapachy, ale też… o uczucia. Oba tak samo ulotne i trudne do opisania. O ile jednak dorośli mają  już niemały bagaż doświadczeń, który pomaga  zrozumieć to, co dzieje się z psychiką w określonych sytuacjach, o tyle dla dzieci świat trudnych emocji jest zupełnie obcy.

Książki w dziale „Bajki pomagajki” w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna pomagają oswajać różne emocje. Są w nich praktyczne rady, a także historie z życia codziennego.

Niektóre z nich stały się podstawą zajęć prowadzonych w Nowym Roku  w Filii nr 2 „Pod Sówką”.

Pozycje takie jak „Kolorowy potwór” Anny LLenas czy „Wielka księga emocji” zapoznały dzieci, za pomocą barw i bajek, z uczuciami takimi jak: radość, smutek, strach, złość… Natomiast książki „Strach ma wielkie oczy” Magdaleny Młodnickiej czy „Co robić, gdy się złościsz. Techniki zarządzania złością” Dawn Huebner pokazały jak skutecznie rozwiązywać wielkie problemy małych ludzi!

Cudowny świat bajek, czytanych w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, po raz kolejny pokazał jak zaspokoić potrzeby małego czytelnika w sferze uczuć i emocji.

Zajęcia z bajkoterapii mają bardzo pozytywny wpływ na funkcjonowanie w wielu różnych sferach życia oraz na kształtowanie się pożądanych zachowań.

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content