dzien jezaaaaa (11)

“Kolczaste opowieści” w ramach Czytadełek dla maluszka

Pod pierzyną z liści do snu niebawem ułożą się kolczaści mieszkańcy lasów i parków – jeże.
Tymczasem, korzystając z okazji jaką jest Międzynarodowy Dzień Jeża, zaproponowaliśmy maluchom “Czytadełka” z kolczastym tematem.

Zaczęliśmy wspólną lekturą. Pojawiły się książki “Mały jeż” Bogusława Michalca i „Co się dzieje kiedy śpisz” Macieja Łazowskiego. Następnie zachęcaliśmy do wykonania ilustracji według własnego pomysłu, naturalnie do książki o jeżu. Dzięki pracy małych i dużych rączek powstały cudne graficzne opowieści. Inne plastyczne działania znalazły odzwierciedlanie w pracach wykonanych za pomocą farby i widelca. Był i czas na ruch . Wiersz „Jeż” Hanny Zdzitowieckiej był pretekstem do rozruszania rączek i nóżek. Naśladując czytane wersy dzieci zamieniały się w spacerujące kolczate zwierzątka, ale także w innych mieszkańców lasu.

Zajęcia z cyklu “Czytadełka dla maluszka” realizowane są wspólnie z BAZA Centrum Edukacji Kreatywnej pod patronatem Cała Polska czyta dzieciom w ramach projektu “Laboratorium słowa” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.