361161845_307192631737803_7937363851538469941_n

Kocie strofy i powarsztatowa wystawa „Wakacje w Bibliotece”

Cóż za kotostrofa! To nie literówka, nie chodzi nam o katastrofę, tylko o strofy o kotach Agnieszki Frączek. Ta książka patronowała bowiem ostatnim warsztatom „Wakacje w bibliotece” w tym – nazwijmy to – turnusie (kolejny zacznie się od 31 lipca). Książka jak książka, patronami zajęć były przede wszystkim koty! Te które mieszkają między okładkami: kot w butach, Garfield, Bonifacy i Filemon, Zły Kocurek, Kicia Kocia i wiele, wiele innych mruczących bohaterów literatury dziecięcej.

A nasze wakacyjne zajęcia zaczęliśmy od kociej gimnastyki, najpierw ciała: był koci grzbiet, kocie przeciąganie się i kocie pazurki; potem gimnastyka wymagająca wprawienia w ruch szarych komórek, czyli zgadywanki. Wcale nie takie proste, bo jak się okazało pewne koty literackie przeszły chyba do lamusa i są dzieciom słabiej znane (np. kot Filemon). Słabiej znane, ale wszystkie uwielbiane! Bo co jak co, czy raczej kto jak kto, ale koty cieszą się sympatią naszych małych czytelników.

I zapewne ta sympatia sprawiła, że dzisiejsze okładki i ilustracje były znakomite! Zresztą, jak wszystkie dotąd. Niestety nie wszystkie zmieściły się na naszej powarsztatowej wystawie – „Wakacje w bibliotece. Lipiec”. Bardzo żałujemy, bo najchętniej zaprezentowalibyśmy wszystkie prace, ale te szły w setki!

Teraz czas na publiczność – odwiedzajcie Wypożyczalnię dla Dzieci i podziwiajcie dzieła naszych Małych Artystów i Artystek! A im serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzone dwa tygodnie i za to, że udostępnili nam swoje dzieła!

Dziękujemy też p. Annie Grygiel, prowadzącej te warsztaty i kuratorce naszej wakacyjnej wystawy! Nie wiem, czy wiecie, że prace autorstwa p. Anny też właśnie są wystawiane w bibliotece, tyle że w placówce przy Staszica 12a – w siedzibie naszej Filii nr 2. Na pewno byłoby jej miło, gdybyście przyszli je zobaczyć.

Zapraszamy do oglądania obydwu wystaw! A przy okazji można sobie wypożyczyć coś do czytania. Ot, choćby album malarstwa!

„Wakacje w Bibliotece” realizowane są z projektu „Królewskie Gniezno Czyta 2023” i dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Urzędu Miejskiego w Gnieźnie.

 

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content