learning_circles_biborg_zaj.png.2021-02-22-11-11-07

„Klub wiedzy w bibliotece” – nasz kolejny projekt

Chwalimy się – Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna została przyjęta do prestiżowego projektu „Kluby wiedzy w bibliotekach”. A to oznacza, że powstanie u nas miejsce, gdzie ludzie będą regularnie się spotykać po to, by wspólnie zdobywać wiedzę, rozwijać umiejętności i kształtować motywację do uczenia się przez całe życie.

„Kluby wiedzy w bibliotekach” to część międzynarodowego projektu „Learning circles in libraries”, który realizuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego wraz z partnerami z USA, Finlandii, Niemiec, Portugalii i Rumunii. W tych krajach powstają, lub już działają, biblioteczne kluby wiedzy wykorzystujące metodologię „Learning Circles” opracowaną przez Peer 2 Peer University ze Stanów Zjednoczonych.

Wyniki naboru do projektu “Kluby wiedzy w bibliotekach”