OLYMPUS DIGITAL CAMERA

„Klasyka – rozmowy niekontrolowane” świątecznie!

Dziś jeszcze ważne zaproszenie na jutrzejsze spotkanie, które będzie przebiegać w rytmie „Świątecznej kolędy”, tu i ówdzie zwanej również „Opowieścią wigilijną”. Słynny tekst Karola Dickensa będzie pretekstem do podróży: od renesansowego pogranicza francusko-niemieckiego, przez ogromną, dziewiętnastowieczną migrację ludności z wsi do miast, po… wizytę tajemniczych zombie.
 
Jaki związek ma przesilenie słoneczne i dramat londyńskich ulic epoki wiktoriańskiej? Czy Scrooge jest wiecznie żywy? Czy nawiedzą nas świąteczne duchy?
Tego wszystkiego dowiemy się już jutro o godzinie 17:00 na ostatnim w tym roku spotkaniu z serii „Klasyka – rozmowy niekontrolowane” w Czytelni Biblioteki Głównej przy ul. Mieszka I 16, którego autorem jest Paweł Bąkowski.
 
Wykłady w ramach cyklu “Klasyka – rozmowy niekontrolowane” Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna z projektu “Laboratorium słowa 2021” otrzymały dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.


Zdjęcie Anna Farman
UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content