kiermasz

Kiermasz Książki Używanej – Myszka Marcysia zaprasza!

Kochasz książki? Lubisz buszować na wyprzedażach wyłapując co ciekawsze tytuły? A może wolisz używane książkowe starocie, które można nabyć za grosze? Jeżeli tak, to zapraszamy już w niedzielę, 22 maja od 10.00 do 18.00 na gnieźnieński Deptak i ul. Rzeźnicką na Kiermasz Książki Używanej.
Jeżeli natomiast jesteś osobą prywatną, instytucją lub stowarzyszeniem możesz wystawić się na Kiermaszu ze swoimi używanymi książkami! Szczegóły w regulaminie w Wydarzeniu na FB/KrólewskieGniezno.  Pytania można nadsyłać na adres wiktor.kolinski@gniezno.eu lub szymon.drzewiecki@gniezno.eu.
Ponadto, w ramach wydarzenia organizowane będą warsztaty dla dzieci prowadzone przez bibliotekarki z gnieźnieńskiej książnicy oraz MOK. Prowadzona będzie także charytatywna zbiórka środków na leczenie Justyny Bieleckiej i Barka Labrenza.
Nasza biblioteczna maskotka weźmie warsztat recykling! Zapraszamy na warsztaty „Użyj używane z Myszką Marcysią”. Otóż Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna raz w miesiącu przygotowuje różne ekspozycje, po których zostają materiały powystawowe – kartony, brystole, papiery czy stare balony. Szkoda żeby trafiły do kosza na śmieci! Jak je zatem ponownie wykorzystać, żeby nie stały się makulaturą? Można im dać drugie – pomysłowe – życie! Zrobić z nich choćby kartkę na nadchodzący Dzień Mamy! Albo obrazek na ścianę, a może kartkę urodzinową dla kolegi lub koleżanki. Myszka Marcysia potrzebuje małych pomocników do tego pomysłowego recyklingu! Zajrzyjcie do niej do Stary Ratusz w Gnieźnie w niedzielę, 22 maja, od 10.00 do 12.00. To wielka gaduła, więc na pewno przy okazji opowie Wam też o tym, że warto „używać używane”.
Organizatorami Kiermaszu są: Miasto Gniezno, Miejski Ośrodek Kultury oraz Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna.
UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content