karty.eduk13

Karty edukacyjne – pomysł na czas z dzieckiem

Rodzice wiedzą doskonale, że w przypadku zabaw z dziećmi nie obowiązują zwykłe ograniczenia użyteczności czy przeznaczenia. Niepozorne przedmioty codziennego użytku, opakowania czy elementy wystroju zamieniają się – w razie potrzeby – w nowe, ciekawe formy i obszary eksploracji małych domowników. A rodzice odkrywają w sobie niewyczerpane pokłady kreatywności.
Dziś zaprosimy do stworzenia własnych kart edukacyjnych. Nasze – z uwagi na wiek pomocnika – będą przygotowaniem do nauki liter i zabawą z zoologii. Wasze – mogą dotyczyć ulubionych przez Was tematów: cyfr, kolorów, nazw drzew, zawodów, państw itp.
Potrzebne będą:
– markery,
– linijka,
– ołówek,
– karton,
– nóż do tapet lub nożyczki,
– klej,
– ilustracje tematyczne.

Przygotowujemy tyle małych kartonowych kwadratów (wielkości 7×7 cm), ile planujemy wykorzystać. Na przykład: na nasze literkowe karty potrzebujemy ich 23 sztuki. Przygotowujemy ilustracje, które naklejamy na obu stronach naszych kart (mogą być to odpowiednie naklejki, wydruki ilustracji dostępnych w Internecie, obrazki wycięte z gazet, lub własnoręcznie wykonane rysunki). Gotowe!
Karty można wykorzystać na kilka sposobów. Od poszukiwań podobnych kolorów, przedmiotów znajdujących się w pokoju (jeśli są to karty kolorów), po zgadywanie nazw przedstawionych zwierząt (karty ze zwierzętami). Miłej zabawy!

 

 

Zachęcamy do pozostałych działań plastycznych prezentowanych w cyklu „Od książki do (małej) sztuki”:

Zielnik na Dzień Ziemii

Ptasi goście

Zrób sobie ….potwora!

Warsztatowo…

Piegowate portrety

 

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content