384503867_1939278973138491_6368988310978499316_n

Jesteś wyjątkowy – o różnorodności talentów. O tym, że wiara we własne możliwości pomaga w pokonywaniu trudności

Za nami pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkanie Klubu ,,Bajkopomagajki” Książki dla Dzieci i Rodziców.  Rozwijaliśmy swoje talenty, a nawet odkryliśmy nowe. Efektem naszej twórczości było ,,bajkopomagajkowe” klubowe drzewko w barwach jesieni. Tak krótka zabawa pokazała, jak ważna jest współpraca i że każdy ma inny pomysł na swoją pracę. Nie obyło się jednak bez porównań do kolegi/ koleżanki. Padały stwierdzenia: ,,moja koleżanka lepiej potrafi rysować itp.” Temat zajęć nasuwał się zatem sam: rozmawialiśmy o tym, że każdy z Nns jest wyjątkowy i nie musi być idealny w swoim działaniu.

,,Bajki terapeutyczne…na dobry dzień i lepsze jutro” Barbary Stańczyk to książka obowiązkowa dla każdego. To zbiór opowiadań, które wskaże nam wyjście z niejednej sytuacji. Losy niejednego z bohaterów tej książki z pewnością są podobne do historii, sytuacji z którą mierzymy się w danej chwili. Tak też było i w tym przypadku. Historia jednej bohaterki- wiewiórki o imieniu Pinia, która stale porównuje się do swojego brata. Uważa, że to, że nie jest w stanie pojąć matematyki sprawia, iż jest gorsza. Spotyka jednak na swojej drodze nauczycielkę, która zmienia jej nastawienie do nauki. Ta historia udowadnia, że spokój, prawidłowe nastawienie, chęć działania i wiara we własne możliwości pomaga w pokonywaniu wszelkich trudności. Potwierdza, że każdy z nas jest wyjątkowy i nie musi być dobry we wszystkim.

Zwieńczeniem zajęć był eksperyment: lampa talentów obrazujący jak różnorodne umiejętności sprawiają, że świat jest wspaniały i kolorowy.

Spotkanie odbyło się w ramach modułu „Królewskie Gniezno Czyta… bajkopomagajki”. Projekt „Królewskie Gniezno Czyta 2023” został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Na następne spotkanie zapraszamy w poniedziałek 9 października na godz. 17:00 do Filii nr 9 na os. Orła Białego na Winiarach.

Czekamy na Was!

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content