OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jakub Żulczyk w Gnieźnie, czyli o „pisarzu w niełasce” i nie tylko…

Kolejne spotkanie z pisarzem pokazało, że zapotrzebowanie mieszkańców naszego miasta i okolic na bliski kontakt z kulturą jest ogromne – liczba osób, która zjawiła się w czwartkowy wieczór na Latarni na Wenei mówiła sama za siebie. Każdy, kto przybył, mógł się poczuć w pełni usatysfakcjonowany – Jakub Żulczyk nie skąpił opowieści, odpowiadał obszernie na wszelkie pytania i spędził naprawdę wiele ciepłych chwil na prywatnych rozmowach z czytelnikami swych powieści.

Podczas spotkania opowiadał m.in. o trudnej drodze prowadzącej do swej ostatniej publikacji, którą krytyka uznaje za najbardziej osobistą, odniósł się do ostatnio nabytego tytułu “pisarza w niełasce”, zdradził nieco planów na przyszłość i skomentował oszczędnie, ale dobitnie przebieg procesu reprywatyzacji w naszym kraju, o którym to m.in. traktuje wspomniana wyżej “Informacja zwrotna”. Gratką dla fanów było to, że pisarz  nie poskąpił pokazania swej czysto prywatnej strony – właściciela kota, wielbiciela ostrej muzyki metalowej, człowieka z krwi i kości świadomego swych zalet i wad.

To było kolejne spotkanie autorskie, które zakończyło się, gdy zapadł pełen zmrok. I zapewniamy, że nie była to kwestia szybciej kończących się dni – goście zaproszeni tego lata przez bibliotekę są po prostu wyjątkowo intrygujący. A to jeszcze nie koniec! Na miłośników literatury czekają jeszcze spotkania m.in. z Konstantym Usenko, Robertem M. Wegnerem, Emilią Dziubak i Mariuszem Szczygłem.

Organizatorem wydarzenia była Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna. Partnerami: Miasto Gniezno, Stowarzyszenie Ośla Ławka, Latarnia na Wenei, Klub Fantastyki Fantasmagoria, Gnieźnieński Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Wydarzenie zrealizowano w ramach projektu “Laboratorium słowa 2021” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zdjęcia Anna Farman

 

 

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content