_DSC0328

 Jakie niespodzianki kryją się w książkach?

29 marca odbyło się w Szkole Podstawowej nr 1 spotkanie autorskie z  Małgorzatą Swędrowską, zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z gnieźnieńskich szkół podstawowych.

Małgorzata Swędrowska, autorka koncepcji czytania wrażeniowego, pokazała, że czytanie może być doskonałą zabawą dla dzieci i ich rodziców. Wystarczy je połączyć z działaniami, gestami, rytmami i emocjami, „bo gdy książkę otwieramy, to wyobraźnię zapraszamy”.

Autorka udowodniła, że czytanie książek powinno być przyjemnością, radością i przygodą. Świadczą o tym napisane przez nią książki: „Elementarz w podskokach”, „Moja mama, mój tata”, „Moja babcia, mój dziadek”,”Ala ma kota. Naturalna nauka czytania…”

Spotkanie przebiegało w bardzo przyjaznej atmosferze. Na zakończenie autorka życzyła dzieciom radości z czytania i zapraszała do korzystania z biblioteki.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

 

 

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content