314366171_1258542004930910_546484520905875102_n

“Jak poprawić rysy twarzy” czyli kolejne spotkanie wolontariuszy z fizjoterapeutką

Początek listopada przyniósł zakończenie cyklu spotkań w ramach projektu „Rozczytana koalicja”, który jest częścią programu „Blisko”.

Spotkania te były kierowane głównie do członków grupy wolontariuszy „Książkowa Brać” skupionych wokół usługi „Książka na telefon”, ale skorzystało z nich też grono innych osób.

Celem dominującym było szkolenie uczestników przez fizjoterapeutę z zakresu porad dotyczących utrzymaniu kręgosłupa w dobrej kondycji i zdrowego trybu życia.

Pani Paulina Andrzejewska nie tylko dzieliła się swoją wiedzą i doświadczeniem ale zachęcała też do aktywnego uczestnictwa pokazując serię prostych ćwiczeń do samodzielnego wykonywania w domu.

Na ostatnich warsztatach, oprócz krótkiego wykładu o budowie mięśni twarzy, poznaliśmy techniki masażu i relaksacji pt. „Jak poprawić rysy twarzy” – co było tematem przewodnim tego spotkania.

Uczestnicy krótkiego kursu podczas trzech kolejnych spotkań (wrzesień, październik, listopad) nie tylko poszerzali swoją wiedzę. Naszym celem było też zacieśnianie więzów osób związanych z Biblioteką. Mieszkańcy osiedla po sąsiedzku, po prostu „Blisko”, przyszli, aby wspólnie spędzić czas w miejscu przyjaznym, kojarzonym głównie z książkami.

W naszej Bibliotece Książki są zawsze na pierwszym miejscu i w oparciu o nasz księgozbiór na każdym spotkaniu była przygotowana wystawka związana z tematem przewodnim.

I choć można wypożyczyć serię poradników, korzystać z gotowych filmików z internetu, czy samemu mobilizować się do ćwiczeń w domu to (jak sami uczestnicy podkreślali) nic nie zastąpi czasu spędzonego wspólnie w gronie przyjaciół.

To na pewno nie był zmarnowany czas – kolejne spotkanie integracyjne wolontariuszy już w grudniu.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Rozczytana Koalicja” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.