Zdj. Anna Farman

Jak młodość i inteligencja wygrywają konkursy, czyli V Gnieźnieński Turniej Książkożerców zakończony

Jak co roku jako Klub udzielamy się podczas Festiwalu Literackiego Preteksty. Tym razem dziewięć drużyn zaszczyciło nas swoją obecnością podczas V Gnieźnieńskiego Turnieju Książkożerców. Zgłosiły się zespoły z I i II Liceum Ogólnokształcącego, Akademickiego Liceum Milenium, Klubu Fantastyki Fantasmagoria, a nawet absolwenci Uniwersytetu Artystycznego i Politechniki Poznańskiej. Jak w żadnej innej edycji, naprawdę wielu uczestników zdecydowało się wystartować w turnieju kolejny raz. Dostaliśmy “lajka” i “polubienie” w jednym.
Nie było łatwo. Bo czy każdy miłośnik literatury zna fizjonomie autora, którego czyta? Czy potrafi podać tytuł i twórcę dzieła jedynie po zamieszczonej w nim ilustracji? Tak, owszem były i pytania zupełnie banalne na przykład te o nagrody literackie.
Jako organizator i prowadzący w jednym pozostajemy pełni uznania dla poziomu wiedzy uczestników. Gratulujemy i podnosimy w górę piąstki w geście siły i solidarności z tymi, którzy czytają.
Zwycięzcami zostali: NEBULOCHAOTYCZNI INTERKOSMONAUCI w składzie: Michalina Strzelecka, Kacper Filipiak i Dawid Kędziora z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie. Drugie miejsce wywalczyła drużyna “Egzystencjalistów”, którą reprezentowali: Katarzyna Matysiak, Katarzyna Skowrońska oraz Jakub Krzymiński z II Liceum Ogólnokształcącego im. Dąbrówki w Gnieźnie, z tej samej szkoły po ostrej i szybkiej dogrywce na III miejsce wskoczyły “Latające pingwiny” reprezentowane przez Wiktorię Bartz, Julię Gołas i Katarzynę Kaszyńską.
Specjalne podziękowania należą się duszą wspierającym nas od lat – to jest nauczycielom. Działają niczym “wtyczki” wywiadowcze: sprawdzają teren i agitują dla dobra naszej sprawy. Mowa o pani Renacie Frasz, Hannie Żuchlińskiej i Agnieszce Nowakowskiej. Jesteśmy przekonani, że lista ta jest niekompletna. Nasi cisi pośrednicy często pozostają w cieniu.
Dziękujemy za emocje, wasz udział i odwagę. Polecamy się za rok.

 

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content