IMG_0459

Ilustracja książkowa “na warsztacie”

O wystawie “Mistrzowie Ilustracji” chcemy opowiadać jak najwięcej. Chcemy pokazywać dzieciom, jak zachwycający potrafi być świat książkowej ilustracji i jak niezwykli są jego twórcy. Liczymy na liczne odwiedziny wielu małych odbiorców sztuki.

Na spotkania można się umawiać pod numerem telefonu 61 426 40 54.
Jesteśmy właśnie po odwiedzinach uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. H. Sienkiewicza w Gnieźnie. Otrzymali od nas trochę informacji, zabawy i plastycznych wyzwań – w odpowiednich proporcjach. Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie pokazywali książkowych cudów i dziwów, czyli publikacji wyjątkowych nie tylko pod względem ilustracji. Były zachęty do czytelniczej przygody i następnych wizyt w bibliotece.

Wystawę można zwiedzać do 28 lutego w dwóch lokalizacjach: w holu miejskiej książnicy przy ul. Staszica 12a oraz w galerii Starego Ratusza przy ul. Chrobrego 41. Partnerem inicjatywy zgodził się zostać Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie.
Dla odwiedzających także zaproszenie do interaktywnej zabawy – quiz, który można wypełnić samodzielnie lub wraz z rodzicami (jeśli nie umie się jeszcze czytać). Poprawnie wypełnione i wrzucone do specjalnego pudełka (znajdziemy je w bibliotece) karty wezmą udział w losowaniu nagród książkowych. Pod koniec miesiąca Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna poinformuje zwycięzców o wygranej (wyniki pojawią na stronie internetowej biblioteki).

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content