tokobiety - relacja (11)

Herstorie, czyli opowieści o gnieźniankach

Ewa Kolanowska, Maria Springer, Stanisława Sławska-Taczakowa oraz Anna Piskurz – opowieści o tych lokalnych bohaterkach znalazły się na otwartej właśnie wystawie “To kobiety zbudowały Gniezno”. Herstorie, czyli opowieści o kobietach, w naszej bibliotece są i będą tematem, o którym chcemy opowiadać.

Dziękujemy tym, którzy przyjęli nasze zaproszenie. Szczególnie całej klasie patronackiej z II Liceum Ogólnokształcące im. Dąbrówki w Gnieźnie i jej opiekunce – Annie Kurzei-Plucie.

Gratulujemy twórcom wystawy: Kamili Kasprzak-Bartkowiak, Pawłowi Bartkowiak i uczennicom II LO w Gnieźnie, czyli Annie Gumiennej, Oldze Groblewskiej, Oliwii Mrówczyńskiej i Annie Skowrońskiej.

Z pracami odkrywającymi gnieźnianki można zapoznawać się do połowy listopada w holu biblioteki przy ul. Staszica 12a w godzinach pracy Filii nr 2.

Wystawa powstała w ramach VII Festiwalu „Fyrtel”, organizowanego przez Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna i Miasto Gniezno, dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura – Interwencje 2021”.