SONY DSC

Gość specjalny II Pikniku Czytelniczego “Królewskie Gniezno Czyta” – Eliza Piotrowska

Choć na co dzień mieszka w Brazylii, zgodziła się odwiedzić Gniezno i spędzić czas ze swoimi czytelnikami. Eliza Piotrowska, na zaproszenie Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna, kolejny raz gości w Gnieźnie. Ci, którym nie udało spotkać się z autorką w roku ubiegłym, mają niepowtarzalną szansę ziścić czytelnicze marzenia – teraz. W niedzielę 30 sierpnia o godz. 11.20 pisarka opowie wiele historii powstania ukochanych przez dzieci książek o “Cioci Jadzi”. Z pewnością będzie także o podróżach, które autorka uwielbia i przygód, jakie podczas nich się wydarzyły. Nie warto przegapić – warto za to być i zasłuchać się w opowieści, które – zapewniamy, zostaną w czytelniczych sercach na dłużej.

Eliza Piotrowska jest znaną autorką i ilustratorką książek dla dzieci. Wykreowani przez nią bohaterowie bajek, tacy jak “Ciocia Jadzia”  dają się polubić od pierwszych akapitów i dlatego nie dziwi, że pozycje opowiadające o ich przygodach mają przynajmniej kilka wydawniczych części. Wkrótce też stają się bestsellerami. Pani Eliza jest także twórczynią popularnych serii “Święci uśmiechnięci” i książek opowiadających o miejscowościach: “To miasto nazywa się Rzym”, “Wrocław. Zwiedzaj z nami krasnalami”. Pisarskie początki wiążą się z postacią Danuty Wawiłow, która objęła autorkę mentorską opieką. Od wielu lat mieszka poza granicami kraju (najpierw w Rzymie, obecnie w Brazylii). Mimo odległości jej twórczość regularnie cieszy czytelników w kraju. Tak samo regularnie jej książki zyskują uznanie małych i dużych odbiorców oraz środowiska związanego z literaturą dziecięcą. Autorka jest laureatką wielu nagród  i wyróżnień m.in. otrzymała wyróżnienie Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom, Nagrodę Żółtej Ciżemki, za książkę “Wojtek. Żołnierz bez munduru”, nagrodę Małego Donga polskiej sekcji IBBY, czy Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego (nominacja książki “Ciocia Jadzia”).

Fotografia autorki: Anna Skowrońska

Projekt Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna “Królewskie Gniezno Czyta” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszy Promocji Kultury.

 

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content