Zdjęcie 5 Justyna Bednarek Fot. Julita Delbar Klitka Atelier

Gość specjalny II Pikniku Czytelniczego – Justyna Bednarek

Jeśli z niejasnych przyczyn Państwa umysł w żaden sposób nie potrafi nazwiska Justyny Bednarek przyporządkować do przeczytanych książek, to pomocna będzie podpowiedź – skarpetka. Jeśli mimo wszystko nie uruchamia to ciągu skojarzeń – polecamy wybrać się do Biblioteki, wypożyczyć dowolną pozycję jej autorstwa i …zachwycić się. Taki jest zwykle efekt końcowy kontaktu z tą literaturą.

Justyna Bednarek nie zasypuje przysłowiowych “gruszek w popiele”. Jej pisarska twórczość ma szerokie spectrum – od dziennikarstwa, poprzez poezję, opowiastki dla dzieci, powieści dla dojrzałych czytelników, aż po ilustrację.

Największe uznanie krytyki, ale i czytelników (tutaj bez względu na kategorie wiekowe) zdobyła książka “Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek: czterech prawych i sześciu lewych”. Pełna nagłych zwrotów akcji, zdumiewających rozwiązań fabularnych,  doskonałego humoru i ciepłego nastroju stała się hitem nie tylko dobranockowych rodzinnych spotkań. Do dziś autorka wydała trzy kolejne “skarpetkowe” opowieści.

Tyle wstępem zmierzającym ku temu, by zaprosić Państwa na …spotkanie autorskie z Justyna Bednarek! Odbędzie się ono podczas tegorocznego Pikniku Czytelniczego w Dolnie Pojednania, 30 sierpnia w niedzielę. Piknik zaczyna się od godziny 11.00, a spotkanie z Justyną Bednarek o godz. 14.40.
Gorąco zapraszamy!

Fotografia autorki: Julita Delbar Klitka

Projekt Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna “Królewskie Gniezno Czyta” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszy Promocji Kultury.