trasyrowerow

Gniezno na rowery!

W ubiegłym roku nasi rowerzyści przejechali ponad 64 tysiące kilometrów w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. W tym roku Gniezno znów wystartuje. Co zrobić, żeby dołożyć swoją cegiełkę (a właściwie kilometry) – o tym dowiecie się na stronie gniezno.eu, na profilu Królewskie Gniezno oraz pod linkiem:
https://www.gniezno.eu/wiadomosci/1/wiadomosc/174586/rusza_trening_rowerowej_stolicy_polski_

My natomiast mamy dla Was kapitalne podpowiedzi, gdzie te kilometry można kręcić. W Bibliotece znajdziecie przynajmniej kilka tytułów godnych turystycznej uwagi.
Po pierwsze przewodnik stworzony przez Natalię Drabek i Michała Unolta „Poznań i okolice: wycieczki i trasy rowerowe” – doskonałe kompendium dla cyklisty. Wewnątrz opisy wycieczek o zdecydowanie rekreacyjnym charakterze, zaplanowanych tak, aby każdy mógł je przejechać. W sumie 25 tras wraz z krótkimi informacjami i zdjęciami ciekawych miejsc, dokładnymi mapami a także poradnikiem rowerowym.
Następnie cykl przewodników wydanych przez Powiat Gnieźnieński, m. in. „Rowerem” z opisem 5 szlaków wiodących z Gniezna do okolicznych wsi i miasteczek. W publikacji znajdziemy schematy tras rowerowych, ciekawostki związane z znajdującymi się na trasie atrakcjami.
Również „13 pomysłów na Gniezno i okolice : przewodnik tematyczny dla turystów” spełni swoją rolę jako propozycja pozwalająca zapoznać się z zabytkami i cennymi pamiątkami architektury a także wydarzeniami związanymi z powiatem gnieźnieńskim. Autorzy przygotowali 13 bardzo ciekawych tras zwiedzania. Książka dostępna jest także jako mobilna aplikacja na telefon.
Ostatnia propozycja nie jest – być może – merytorycznie przygotowana na rowerowe wyprawy, nie zawiera bowiem typowych tras. Jednak warto o niej wspomnieć z uwagi na ciekawą tematykę. „Księga zjaw i duchów wielkopolskich: czyli przewodnik po nawiedzanych zamkach, pałacach i dworach oraz innych miejscach tajemnych” Jerzego Sobczaka to propozycja dla poszukiwaczy niecodziennych wrażeń. Autor przywołuje niemal dziewięćdziesiąt miejsc w Wielkopolsce, nawiedzanych przez istoty nie z tej ziemi. Książka idealnie nadaję się dla wolnych ptaków, którzy rowerowe trasy lubią przygotować samodzielnie.

 

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content