biblioteka-przyjazna-dzieciom-pr

Gnieźnieńska książnica wśród Bibliotek Przyjaznych Dzieciom

Miło nam poinformować, że nasza biblioteka znalazła się w gronie “Bibliotek Przyjaznych Dzieciom“. Bardzo cieszy nas to wyróżnienie, szczególnie dlatego, że to właśnie odwiedzające nas rodziny – rodzice z dziećmi, czy dziadkowie z wnukami uważamy za prawdziwy skarb, wśród czytelników.
Biblioteki Przyjazne Dzieciom to takie, które promują idee aktywnej lektury z dzieckiem, posiadają aktualizowany repertuar książek dla dzieci, nierzadko dysponują kącikiem do czytania i zabawy, organizują zajęcia i spotkania, w których książka i autorzy są głównymi bohaterami, słowem – stwarzają przestrzeń przyjazną do spotkań ludzi zaangażowanych w czytelnictwo z dziećmi i młodymi ludźmi. Mapa takich książnic powstała właśnie dzięki zaangażowaniu wielu czytających rodzin.
To społeczność internetowa, zainspirowana przez Przystanek Rodzinka wskazała miejsca, w których można poczuć siłę literatury i pokochać książki całą rodziną.
Akcja #bibliotekaprzyjaznadzieciom jest inicjatywą, która prócz jasnej idei promocji czytelnictwa i instytucji ją wspierających, pragnie zwrócić uwagę na ogromny potencjał bibliotek. Tych małych, np. wiejskich, które niejednokrotnie są (poza szkołą), jedyną formą rozwoju młodego człowieka, ale i tych dużych, często funkcjonujących w szeroko rozumianej kulturze i edukacji miast, województw, a nawet w skali ogólnopolskiej. Takie biblioteki warto “wyłowić” z tłumu.
Przystanek Rodzinka to blog parentingowy tworzony przez Marię Rybak – oligofrenopedagoga, logopedę i polonistkę, która wraz z mężem i synami pokazują internautom, jak harmonijnie wspierać rozwój dzieci poprzez zabawę, podróże i ciekawą lekturę.
Przy okazji wakacyjnych wyjazdów polecamy także inne biblioteki, które znalazły się na mapie miejsc rekomendowanych przez dziecięcych czytelników.
UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content