358909350_227100309727856_3746420279153454232_n

Franklin zawitał na “Wakacje w Bibliotece”

Jest zielony, ma pancerz, sporo grupę przyjaciół, a o jego przygodach powstało ponad… 100 książeczek dla dzieci (nie wspominając animowanego serialu)! To oczywiście żółw Franklin – bohater dzisiejszych „Wakacji w Bibliotece”. I choć prawdziwe żółwie nie poruszają się zbyt szybko, to naszego Franklina żadna ospałość nie dotyczy. Podobnie zresztą jak naszych małych czytelników. Z szybkością światła wcielali się we Franklina, bo – dzięki prowadzącej pani Annie – mieli możliwość zażyć jego aktywności: grali w hokej, piłkę nożną, a nawet… bali się burzy!

A później, po dawce ruchu i śmiechu, przyszedł czas na pracę twórczą. Dziś wyjątkowym powodzeniem cieszyły się nożyczki i krepa. Dzięki temu wiele okładek i ilustracji zyskało trzeci wymiar. Wszystkie wycinanki i inne prace plastyczne trafiły do naszego archiwum – a niektóre z nich zostaną wystawione w naszej małej galeryjce przy wejściu do Wypożyczalni. Wtedy wszyscy będziecie mogli je podziwiać – a wierzcie nam, jest co!

„Wakacje w Bibliotece” realizowane są z projektu „Królewskie Gniezno Czyta 2023” i dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Urzędu Miejskiego w Gnieźnie.

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content