Niepełnosprawni Michał warsztaty 15.09 1

Fotografia i film podbiły serca podopiecznych „Domu Tęcza”

To była jesień pod znakiem obrazów – tych zatrzymanych w kadrze i tych ruchomych. Fotografia i film całkowicie podbiły serca podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy „Dom Tęcza”. A to za sprawą dwóch cykli warsztatów: fotograficznych – pod okiem Waldka Stube oraz filmowych – prowadzonych przez Michała Mocka. Warsztaty zrealizowane zostały w ramach naszego projektu Biblioteka Otwarta na Każdego. Ich uczestnicy mogli nie tylko się dowiedzieć, jak działają obrazy, ale też samodzielnie „podziałać” obrazami – zrobić zdjęcia aparatami analogowymi, czy wspólnie ułożyć scenariusz filmu. To były wspaniałe chwile, i wcale nie takie ulotne. Bo zostaną po nich choćby zdjęcia – te relacjonujące warsztaty, na których widać szerokie uśmiechy uczestników i ich ogromne zaangażowanie. A także inne fotografie – te na wystawie „Rzeczy ważne” w holu naszej Biblioteki przy ul. Staszica 12a. To namacalny plon zajęć z aparatem analogowym. Podopieczni Domu Tęcza sfotografowali rzeczy ważne dla siebie oraz siebie nawzajem. A na ten wspaniały pomysł wpadł Waldek Stube. Wystawę możecie oglądać jeszcze do początku grudnia.

Warsztaty zostały zrealizowane w ramach projektu Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna “Biblioteka Otwarta Na Każdego” dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Kultura Dostępna” oraz Miasta Gniezna.