355393401_153510291066796_8283905037300319238_n

Festiwal Cioci Jadzi

18 czerwca w Poznaniu można było spotkać się i pobawić z jedną z ulubionych przez dzieci postaci literackich, Ciocią Jadzią oraz jej twórczynią Elizą Piotrowską.

Ciocia Jadzia to ciocia, o jakiej marzy każde dziecko. Jest dorosła, ale nie rozkazuje dzieciom, za to świetnie je rozumie i zawsze potrafi znaleźć radę. Jest najlepszą przyjaciółką swojej małej siostrzenicy, a ich przygody można znaleźć w kilku książkach, książce z kolorowankami i zadaniami oraz audiobooku czytanym przez samą autorkę (i ilustratorkę w jednym), Elizę Piotrowską!

Podczas festiwalu można było obejrzeć galerię portretów „ Malowana Jadzia”, wziąć udział w grze miejskiej „Jadzię kręcę”, uzyskać autograf od Cioci Jadzi w Księgarni z Bajki, sprawdzić siebie w warsztatach „Rzucanie słów na wiatr”, uzyskać receptę na życie od doktora Zenka Pieluszki, czy odwiedzić salon krawiecki „Od czapy”. A na deser warto było obejrzeć spektakl teatralny Teatru Fuzja: „Świat według Cioci Jadzi”.

Na zaproszenie samej Elizy Piotrowskiej na festiwalu byli obecni przedstawiciele Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna, którzy potwierdzają, że zabawa była wyśmienita i warto czytać książki „Ciocia Jadzia na wsi”, „ Ciocia Jadzia w Rzymie” i wiele innych, które na co dzień można wypożyczać w naszych placówkach.

 

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content